Spoty reklamowe – nie tylko do radia

Reklama radiowa

Parafrazując piosenkę Kasi Nosowskiej: obowiązek, obowiązkiem jest, reklama musi posiadać tekst. A prócz tekstu, powinna posiadać ciekawą formę przekazu. Tak, aby spoty radiowe nie zlewały się ze sobą w blokach reklamowych, by wiadomo było, gdzie kończy się jeden spot, a zaczyna drugi. To praca, która leży w rękach profesjonalnego studia realizacji dźwiękowych. Ale nie tylko. W przypadku zleceń z agencji reklamowych i PR, obsługujących centra handlowe, leży to w rękach copywriterów i tu ukłon w ich stronę. Jak pokazują badania, odbiorcy nie słuchają zazwyczaj radia z pełną uwagą, dlatego pisząc teksty reklam, warto czerpać z szerokiego wachlarza środków przekazu dostępnych w radiu.

Polskie bloki reklamowe komunikatem stoją.

A właśnie poza tę formę reklamy radiowej warto wyjść. Przez wiele lat na antenach królowały spoty informacyjne – copywriterzy stawiali na czysty przekaz bez emocji, a producenci na brzmienie. Idealny lektor musiał mieć niską i mocną barwę głosu. Dzięki temu spoty brzmiały bardzo nowocześnie. W efekcie, w blokach reklamowych mieliśmy komunikat za komunikatem. A przecież nie tylko w brzmieniu tkwi promocyjna siła radia. Reklama radiowa, to nie tylko przekaz informacji, ale też emocje. Dlatego warto, by kreacja spotu opierała się o szersze środki wyrazu niż komunikat na muzyce. Do dyspozycji mamy zabawne scenki reklamowe, osadzenie akcji reklamy na ciekawym tle, dynamiczne piosenki czy wpadające w ucho śpiewane jingle reklamowe – to sposoby na to, aby przekaz dotarł w atrakcyjnej formie do klienta, a bloki reklamowe były ciekawe i różnorodne. To przykuwa uwagę słuchaczy i przynosi doskonałe efekty.

Choć spot informacyjny ma oczywiście też swoje dobre strony, np. powstaje w kilka godzin w OVERTIME Studio. A jak wiemy, radio to jedno z tych mediów, w którym jest możliwość tak szybkiej realizacji kampanii – w ciągu jednej doby od pomysłu, do emisji reklamy na antenie.

Spoty radiowe – nie tylko do radia.

Współczesne kanały komunikacji dają szerokie możliwości wykorzystania spotów radiowych. Można je umieszczać na FanPagu na FB, kanale YouTube, na stronie www, nadawać przez głośniki reklamy mobilnej. Zdecydowanie warto emitować spoty również w Intercomach Centrów Handlowych, wzmacniając i uzupełniając kampanie radiowe.

Radio - lektor do reklamy